Drukarki fiskalne

Drukarka fiskalna − urządzenie rejestrujące przychody pochodzące ze sprzedaży detalicznej na potrzeby rozliczenia podatku (dochodowego i VAT). Aby mogła być używana w tym celu zgodnie z prawem, musi posiadać homologację.

W odróżnieniu od kasy fiskalnej, drukarka fiskalna nie może pracować samodzielnie (bez podłączenia do komputera) i jej zadanie polega jedynie na rejestracji oraz wydruku paragonów.

Kasa fiskalna to podstawowe urządzenie do prowadzenia sprzedaży detalicznej tj. wystawiania paragonów fiskalnych. Została zaprojektowane do samodzielnej pracy. Wszystkie dane, w tym baza towarów i usług, czyli tzw. PLU, mogą zostać zaprogramowane na kasie, bezpośrednio z klawiatury urządzenia. Możemy to wykonać samodzielnie lub korzystając ze wsparcia autoryzowanego serwisu.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku drukarki fiskalnej. Aby spełniała tę samą funkcję co kasa, drukarka musi zostać połączona z programem programem sprzedażowym zainstalowanym na komputerze lub laptopie. Program – poza szeregiem funkcjonalności – zbiera informacje o obrocie handlowym i rejestruje go w pamięci drukarki fiskalnej. Wszystkie paragony i faktury muszą być wystawiane przy użyciu właśnie tego programu komputerowego.

Kasa fiskalna wydaje się idealnym wyborem dla tych, którzy prowadzą niewielką firmę z mało rozbudowanym portfolio produktów czy usług (czytaj: Jaka kasa fiskalna pasuje do Twojego biznesu?). Wybiorą ją z pewnością również ci przedsiębiorcy, którzy na starcie swojego biznesu nie chcą inwestować dużych nakładów w sprzęt fiskalny oraz dodatkowe oprogramowanie.

Z drukarką fiskalną, a tak naprawdę z systemem sprzedażowym, najbardziej polubią się natomiast właściciele punktów sprzedaży i usług z dużym asortymentem produktów (kilka-, a na pewno kilkaset tysięcy pozycji towarowych). Mowa tu np. o sklepach odzieżowych, punktach gastronomicznych, stacjach paliw, hurtowniach, sklepach spożywczych, sklepach z artykułami RTV AGD czy o marketach drogeryjnych.

Najważniejszym aspektem jest dopasowanie urządzenia do charakteru działalności i potrzeb z nim związanych. Cena i wygląd zewnętrzny nie są tu najważniejsze. W pierwszej kolejności warto sobie zadać pytanie czy urządzenie będzie wykorzystywane stacjonarnie w jednym punkcie, czy będzie przewożone. Jeżeli w grę wchodzi sprzedaż terenowa, najlepiej postawić na jak najmniejsze wymiary kasy, tak żeby jej przenoszenie nie stanowiło problemu. W przypadku sklepów małych i średnich, nie potrzeba inwestować w wielkie i rozbudowane kasy. Będą one zatem niezbędne w przypadku punktów sprzedaży, które operują olbrzymią ilością towarów i przeprowadzają dużo transakcji. W takim przypadku potrzebne będzie urządzenie, które współdziała z innymi kasami i programem magazynowym. Warto zwrócić uwagę na możliwość elektronicznego zapisywania kopii zapasowej paragonu i postawić na takie urządzenie, które tę funkcję posiada. Dzięki temu, przedsiębiorca zyskuje możliwość poczynienia oszczędności wynikającej z braku konieczności dublowania wydruku paragonu, którego kopie przedsiębiorca zobowiązany jest archiwizować do kontroli. Kasy wyposażone w elektroniczną możliwość zapisywania kopii paragonu, gromadzą je na kartach pamięci, które pozwalają gromadzić dane z wielu lat pracy nawet dużego hipermarketu. To zarówno oszczędność finansowe dzięki mniejszemu zużyciu papieru, jak i uwolnienie się od konieczności wygospodarowania miejsca na gromadzenie dokumentacji papierowej. Jeżeli kupujemy kasę, która posiada funkcję elektronicznego zapisu kopii paragonu, postawmy na urządzenie z drukarką termiczną. Jej praca jest o wiele szybsza i bardziej cicha, co z kolei buduje poczucie profesjonalizmu firmy. Druk jest mniej trwały i szybciej blaknie, ale jeżeli nie musimy magazynować papierowych kopii paragonu, nie stanowi to dla nas żadnego problemu.

Nowe technologie

RPA - zrobotyzowana automatyzacja procesów biznesowych

Robotic Process Automation, czyli RPA, to kolejna technologia, która automatyzuje pracę. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do automatyzacji procesów biznesowych, takich jak interpretacja aplikacji, przetwarzanie transakcji, praca z danymi, a nawet odpowiadanie na e-maile. RPA automatyzuje powtarzające się zadania, które kiedyś wykonywali ludzie.

RPA tworzy nowe miejsca pracy, jednocześnie zmieniając istniejące. Mniej niż 5 procent zawodów może zostać całkowicie zautomatyzowanych. Robotic Process Automation oferuje wiele możliwości kariery, w tym pracę programisty, kierownika projektu, analityka biznesowego, architekta rozwiązań i konsultanta.

Data Fabric

Dane stanowią nieodłączny element w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa. Ogromna ilość przetwarzanych danych powoduje konieczność szybkiego i usystematyzowanego dostępu do źródeł ich występowania.

Nowe metody tworzenia sieci typu Data Fabric rozwijają się w oparciu o międzyplatformowy dostęp do zintegrowanych źródeł danych, gdzie użytkownicy mają możliwość do udostępniania i zarządzania potrzebnymi danych w wielu procesach biznesowych.

Nakład pracy związany z przetwarzaniem i analizą danych ulega znacznemu zmniejszeniu, za sprawą procesów uczenia się i przyszłych rekomendacji, wykorzystując w tym celu zmieniające się dane.

Przedsiębiorstwa rozproszone

W tym roku Gartner idzie o krok dalej zastępując chmurę rozproszoną przedsiębiorstwami rozproszonymi. Przedsiębiorstwa, które przyjmują hybrydowe modele pracy zatrudniają pracowników, którzy są średnio o 30% bardziej produktywni niż ich odpowiednicy w biurze. Rozproszona siła robocza jest najskuteczniejszym sposobem na zbudowanie firmy XXI wieku, ponieważ pozwala ona na większą autonomię pracowników, zwiększoną produktywność oraz większe zaangażowanie.

Total Experience

Z tą strategią również mieliśmy już styczność w poprzednich zestawieniach. Opisuje aspekty wrażeń i doświadczeń wszystkich użytkowników w kontekście organizacji. Teraz, jak nigdy wcześniej, widać jak doświadczenia poszczególnych grup w organizacji i wokół niej przeplatają się i oddziałują na siebie wzajemnie. Pracownicy od dawna funkcjonujący w trybie zdalnym potrzebują ciągłego ulepszania procedur oraz systemów, tak, aby ich praca stała się efektywniejsza. Klienci, z kolei, cały czas podnoszą swoje wymagania, oczekując usług oraz produktów tak samo dobrych, a nawet lepszych niż przed pandemią.

System autonomiczny

Wśród trendów znajdziemy również samodzielnie zarządzane systemy fizyczne lub programowe. Na podstawie swoich środowisk uczą się i dynamicznie modyfikują własne algorytmy tak, aby zoptymalizować swoje zachowania w złożonych ekosystemach. Obecnie używane systemy są w stanie sprostać nowym wymaganiom i sytuacjom, optymalizować wydajność i chronić przed atakami bez interwencji człowieka.

Agregaty prądotwórcze na wynajem

U nas znajdziesz szeroki wybór agregatów prądotwórczych! Najważniejszym atutem firmy Fabryka Prądu jest sprzęt poddawany przeglądom technicznym spełniającym normy emisji spalin, a przede wszystkim gwarantujący niezawodność oraz bezpieczeństwo. https://www.power-factory.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *